Jeśli ciągnik nie posiada wystarczającej liczby rozdzielaczy do sterowania wszystkimi funkcjami hydraulicznymi pojazdu, konieczne jest dodanie do maszyny rozwiązania elektrohydraulicznego. W takim przypadku elektrycznie sterowane bloki hydrauliczne montowane są z boku ramy i obejmują wszystkie lub część funkcji hydraulicznych danej maszyny. Taki zespół sterujący jest zabezpieczony metalową obudową przed wodą, błotem i podobnymi czynnikami występującymi podczas pracy. Składa się on z aluminiowego bloku hydraulicznego o wydajności 60 l/min lub 120 l/min, na którym umieszczone są poszczególne bloki, z których każdy odpowiada innej funkcji. Zasadniczo centrala hydrauliczna jest przystosowana do pracy w układzie zamkniętym, zwanym „Load Sensing”, ale ergonomiczny bypass umożliwia również pracę w układzie otwartym, czyli z ciągnikami bez systemu Load Sensing.
W standardzie regulator hydrauliczny umożliwia ustawianie prędkości posuwu taśmy przenośnika. Podziałka zapewnia precyzyjne dozowanie w celu uzyskania wysokiej jakości rozrzutu. Presostat jest podłączony bezpośrednio do hydraulicznego przewodu zasilania silnika przenośnika. Zwykle jest on montowany na wysokości dyszla rozrzutnika, blisko operatora, ale poza kabiną ciągnika.
Ferti-Control 4000 to wysokiej klasy wyświetlacz funkcji rozrzutnika, który umożliwia sterowanie elektroniczne prędkością posuwu przenośnika i kierunkiem jego obrotów. Dzięki zaawansowanej technologii, możliwe jest również sterowanie wszystkimi funkcjami występującymi w maszynie, jak: przenośnik, przepływomierz, system ważenia, zasuwa gilotynowa, deflektor itp.
Do precyzyjnego nawożenia, JOSKIN proponuje elektroniczny system kontroli rozrzutu (DPA) dostępny w sterowniku ISOBUS i Ferti-Control 4000.
Podczas użytkowania operator podaje ilość ładunku (załadunek pełen, do połowy itd.), wydajność na hektar (w m³ lub t/ha), szerokość roboczą oraz gęstość ładunku. Jeśli system jest wyposażony w urządzenie ważące, operator najpierw musi zatwierdzić wagę ładunku w skrzyni podaną przez urządzenie. Dzięki podaniu tej wartości i wybranej objętości ładunku (załadunek pełen, do połowy, itd.) zostanie wyliczona gęstość.
Następnie operator wybiera pozycję klapy w zależności od rozrzucanego materiału. Po wprowadzeniu tych informacji do terminala, sterowanie pracą przenośnika odbywa się automatyczne w zależności od planowanej wydajności i prędkości jazdy rozrzutnika.
Regulacja działa w obiegu zamkniętym, a prędkość przenośnika jest stale kontrolowana. System gwarantuje zachowanie wymaganej prędkości przenośnika, nawet jeśli skrzynia jest prawie pusta lub wręcz przeciwnie, jest załadowana do pełna oraz jeśli rozrzutnik jedzie po pochyłości.